Czym jest domena.STORE? Kompletny przewodnik, aby doskonale zarządzać sklepem internetowym

Czym jest domena.STORE?  Kompletny przewodnik, aby doskonale zarządzać sklepem internetowym

Rok 2020 był rokiem wielkich zmian konsumentów. Widzieliśmy mnóstwo nowych nawyków, perspektyw i potrzeb klientów.

Według McKinsey, liczba interakcji cyfrowych między markami i konsumentami wzrosła trzykrotnie w 2020 roku. Około 65% interakcji marki z klientami odbywa się obecnie cyfrowo.

Większość branż zauważyła również wzrost sprzedaży w Internecie o 15–30% – i to wzrost jest tutaj, aby pozostać.

Jeśli przechodzisz w kierunku e-commerce i budujesz swój sklep internetowy, jesteś w dobrej firmie.

Prawdopodobnie zauważyłeś, zwłaszcza jeśli masz problemy z znalezieniem idealnego nazwy domeny.

Co jeśli powiedzieliśmy, że istnieje łatwiejszy sposób niż spędzanie godzin próbując różne kombinacje słów w tym polu rejestracyjnym?

Sklepy internetowe posiadają własne rozszerzenie domeny. To się nazywa.STORE.

Oto, czym jest domena.STORE, dlaczego jest to solidny wybór zarówno z perspektyw SEO, jak i marki oraz jak wybrać idealny.

Czym jest domena.STORE? Rozszerzenia domeny wyjaśnione

Nazwa domeny to adres internetowy sklepu internetowego. Pomyśl o tym jak o nieruchomościach cyfrowych. I tak jak twoja fizyczna przestrzeń sklepu tworzy pierwsze wrażenia, które mogą wpływać na to, kto kupuje z tobą, twoje nazwy domeny mogą przyciągać ruch – lub je odciąć.

Na przykład, czy kiedykolwiek usunąłeś się z witryny internetowej, ponieważ jej nazwa domeny była pełna liczb i plików (na przykład www.the-newsneakerz-store.com)?

To było wynikiem wysiłku marki, aby mądrze wkleić się w obfity przestrzeń. To nie działało. Być może był to całkowicie legalny biznes internetowy… ale nie wyglądało to tak dla ich internetowych klientów.

Jest to powszechny problem domy opole. Rozszerzenia domeny.com i.net zostały uruchomione w 1985 roku, zanim ktokolwiek wiedział, że internet osiągnie stopień wybitności w naszym życiu, który ma dzisiaj.

Od tamtej pory znalezienie krótkich, znaczących i istotnych nazw domen pod tymi rozszerzeniami stało się trudniejsze. I jeszcze trudniej.

To ostatecznie doprowadziło do eksplozji kreatywnych nazw domeny z prawnie uzasadnionych firm, które szukają najlepszych punktów w Google, które były nieodłączne od witryn spamowych.

To był problem.

Wzrost nowych rozszerzeń domen

Począwszy od 2013 roku, ICANN (organizacja nadzorująca tworzenie rozszerzeń domen) starała się rozwiązać ten problem poprzez opracowanie wytycznych dotyczących tworzenia nowych rozszerzeń domen. Było możliwe, aby mieć nie tylko rozszerzenie.com lub.net, ale.tech,.site,.online lub cokolwiek innego.

Obecnie istnieje tylko ponad 1500 rozszerzeń domen. (Tutaj można zobaczyć całą listę) Teraz możesz zarejestrować nazwę domeny związane z obszarami geograficznymi, przemysłem, interesami i konkretnymi usługami. To sprawia, że internet jest o wiele bardziej zorganizowany, pomagając zarówno ludziom, jak i wyszukiwarkom zrozumieć dokładnie, o czym jest strona.

Nazwy domeny specyficzne dla branży mają istotne implikacje, zwłaszcza dla marek z sklepami internetowymi.

Na przykład e-commerce wzrósł o 68% w 2020 roku. Marka bez sklepu internetowego wstrząsnęła, aby wykryć obecność dla siebie online.

Proces wyboru nazw domen jest często związany z brakiem dostępności dobrych nazw domen – co prowadzi do kompromisów i frustracji.

Jednak dzięki wysiłkom ICANN marki nie muszą już kompromitować się z nazwą domeny. Mają alternatywę.

Domena.STORE została uruchomiona w 2016 roku. Od tego czasu staje się preferowanym wyborem dla ponad 475.000 udanych firm.

Najlepszy ze wszystkich? Ecommerce nowicjusze wciąż mogą dostać się na krótkie, śmieszne, atrakcyjne tytuły – i nadal, ranking w wyszukiwarce Google.

Rozszerzenie domeny, które odzwierciedla dokładnie Twoją branżę lub usługę, jest lepsze niż łańcuch znaków z powiązanym z nim.com. To dlatego, że Store i St0re mogą być takie same dla czytelnika ludzkiego, ale nie są dla Google.

Dlaczego domena.STORE jest dobra dla SEO

Pamiętacie ten dzień, kiedy dowiedzieliście się, które rozszerzenia domeny były „bardziej wiarygodne” niż inne? Te dni już minęły. Google twierdzi, że traktuje wszystkie rozszerzenia domen w ten sam sposób. Nie zostaniesz ukarany, jeśli nie masz.com na końcu nazwy domeny.


Leave a Reply

Your email address will not be published.